Facebook

Aktualności

CHEMIK - ELANA 4:0 (2:0)

• autor: chemikteam, 2010-05-30 18:40

W kolejnym spotkaniu ligi wojewódzkiej trampkarzy w pokonanym polu zostawiliśmy zespół Elany. Mecz toczony w żywym tempie mógł podobać się przybyłym na spotkanie kibicom. Szczegóły czytaj dalej.

Mecz z Elaną rozpoczął się od groźnych ataków zespołu gości, którzy zaatakowali z dużym animuszem. Po kilku minutach otrząsnęliśmy się rozpoczynając konstruowanie składnych akcji. Pomimo kilku minutowej optycznej przewagi zespołu Elany nie stworzyli dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Nasze "normalne" granie przyniosło efekt w 14 min. kiedy to po akcji od linii obronnych Patryk Zaworski prostopadłym podanie uruchomił Damiana Nowaka, który nie zmarnował sytuacji 1 na 1 z bramkarzem gości i objęliśmy prowadzenie 1:0. Od tej chwili nasza przewaga rosła co rusz stwarzaliśmy dogodne sytuacje. Na uwagę zasługuje przepiękny strzał Tomka Prejsa z 30m i doskonała interwencja bramkarza Elany - jak to mówią "stadiony świata". Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się jednobramkowym prowadzeniem naszego zespołu, w ogromnym zamieszaniu w polu karnym jeden z obrońców gości fauluje Krzyśka Górzyńskiego i sędzia bez chwili wahania dyktuje rzut karny. Pewnym jego wykonawcą jest Tomek Prejs. Do przerwy prowadzimy 2:0. Druga połowa to spokojna, przemyślana nasza gra. Niemal wszystkie ataki gości rozbijaliśmy na naszym przedpolu nie dając zawodnikom Elany szans na zdobycie kontaktowej bramki. W 55 min strzelamy trzecią bramkę, po akcji całego zespołu i precyzyjnym strzale po długim rogu Damiana Nowaka. W tej części meczu uzyskaliśmy zdecydowaną przewagę - można było odnieść wrażenie, że zespół Elany po stracie trzeciej bramki stracił już wiarę na dobry wynik. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji i przy odrobinie szczęścia oraz zimnej krwi wynik mógłby być wyższy. Wynik meczu ustalił kolejną bramką Damian Nowak w 70 min. Fajne dla oka spotkanie - walka, konsekwencja, przemyślane akcje i co najważniejsze bramki i to cztery dla naszego zespołu.