Facebook

Aktualności

BKS Chemik - Wda Świecie 5:0

• autor: chemikteam, 2010-04-25 14:49

W pierwszym wiosennym spotkaniu na własnym stadionie pokonaliśmy świecką Wdę 5:0 (1:0).

Szczegóły czytaj dalej.

Rozpoczęcie rundy wiosennej na naszym stadionie zakończyło się okazałym zwycięstwem 5:0 nad zespołem świeckiej Wdy. Nasz zespół podszedł do tego spotkania bardzo skoncentrowany z ogromną wolą zwycięstwa. Zespołu Wdy do dzisiejszego spotkania nigdy wcześniej nie udało nam się pokonać, co dodatkowo zmotywowało naszych zawodników. Goście od początku spotkania nastawili się na obronę remisu – sprawiali wrażenie jakby nie chcieli atakować ograniczając się tylko i wyłącznie do obrony własnej bramki, czego dowodem był jeden kontakt z piłką naszego bramkarza w ciągu I połowy. Przez całą pierwszą połowę próbowaliśmy sforsować „obronę Częstochowy” Wdy akcjami to prawą, to lewą stroną. Co rusz próbowaliśmy oddawać strzały z dystansu, które minimalnie mijały światło bramki, a celne w szczęśliwy sposób bronił brakarz gości i obrońcy, którzy w trzech przypadkach wyręczyli swojego golkipera wybijając piłkę z linii bramkowej. W momencie, gdy wszyscy czekali na kończący I połowę gwizdek sędziego, indywidualną akcję przeprowadził Filip Kolmajer – miną dwóch rywali, z trzecim wygrał tzw. przepychankę i ku radości naszych kibiców oddał strzał, który wysforował nasz zespół na prowadzenie w tym meczu.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry – Wda ograniczała się do obrony własnego przedpola i prób wyprowadzenia szybkich kontr, które w większości były rozbijane w środkowych rejonach boiska. Druga bramka dla naszego zespołu wprowadziła w nasze szeregi dużo spokoju. Jej autorem był Patryk Zaworski, który wykorzystał dośrodkowanie Huberta Bembenka z rzutu rożnego. Od tego momentu praktycznie nie schodziliśmy z połowy przeciwników. Wydawało się, że kolejne bramki to kwestia czasu – i tak było. Na 3:0 podwyższył Damian Nowak po wykorzystaniu dośrodkowania z rzutu wolnego wykonywanego przez Tomka Prejsa.  Czwartą bramkę zdobył po pięknym strzale Maciej Chudziński. Wynik meczu ustalił strzałem głową Sebastian Pięta wykańczając akcję Huberta i jego dokładne dośrodkowanie. Reasumując niezły mecz w naszym wykonaniu z przeciwnikiem dobrze zorganizowanym taktycznie.                                                                                                               Od tej chwili już zapominamy o tym spotkaniu i rozpoczynamy przygotowania do bardzo ciężkiego spotkania z Zawiszą w piątek 30 kwietnia godz. 14:00.

BKS CHEMIK – Wda Świecie 5:0 (1:0)

1:0 Filip Kolmajer 34'; 2:0 Patryk Zaworski 40'; 3:0 Damian Nowak 52'; 4:0 Maciej Chudziński 60'; 5:0 Sebastian Pięta 65'.

CHEMIK: Dominik Pruss (36’ Bartosz Piotrowski), Patryk Zaworski, Michał Węgliński, Piotr Gregorek, Filip Kolmajer (50’ Karol Szalla), Maciej Chudziński, Damian Nowak, Oskar Nalaskowski (60’ Mateusz Krajewski), Tomasz Prejs (60' Sebastian Pieta), Hubert Bembenek, Dawid Zaworski (50’ Jakub Zalas).