Facebook

Aktualności

OLIMPIA GRUDZIĄDZ - CHEMIK BYDGOSZCZ 1:5

• autor: chemikteam, 2010-04-10 19:40

Na inaugurację rundy wiosennej zespół trampkarzy 95' pokonał w Grudziądzu Olimpię 5:1. Szcegółu czytaj dalej.

W cieniu tragedii narodowej rozegraliśmy pierwsze spotkanie w rundzie wiosennej 2009/2010.

Mecz rozpoczął się w momencie dotarcia do nas informacji o tragicznym zdarzeniu z udziałem Prezydenta RP i wielu znanych osobistości życia publicznego.

Pomino złych warunkó atmosferycznych: wiatr i padający deszcz mecz toczył się pod nasze dyktando. Mieliśmy zdecydowaną przewagę przez całą pierwszą połowę, co skutkowało wieloma sytuacjami pod bramką Olimpii. Co rusz kotłowało się przed i w polu karnym gospodarzy. Pierwsza bramka to fantastyczny strzał Tomka w samo okienko bramki grudziądzan. Na bramkę Olimpii w tej części meczu sunęły wspaniałe akcje to prawą, to lewą stroną. Na 2:0 podwyższył Filip Kolmajer - kolejna piękna bramka strzał z ok. 25m bez szans do obrony dla bramkarza. Trzecia bramka autorstwa Damian Nowak to finalizacja akcji całego zespołu i doskonałej asysty Filipa.

Druga połowa była bardziej wyrównana, choć gospodarze nie mieli klarownych sytuacji do zdobycia bramek. Najczęściej ataki gospodarzy rozbijaliśmy tuż za środkową linią boiska.

Na 4:0 podwyższył Filip Kolmajer strzałem niemalże z 40m. – prawdopodobna próba dogrania piłki do będącego w polu karnym Damiana znalazła drogę do bramki z całkowicie zaskoczonym bramkarzem.

Nie uniknęliśmy też błędów, jeden z nich wykorzystali gospodarze w 46 min., przysnęliśmy w obronie i błędów nie szło już naprawić 4:1.

W 50 min. Kolejny rajd Tomka i przytomne zachowanie w polu karnym daje nam kolejną bramkę, która ustaliła wynik meczu.

Olimpia Grudziądz – CHEMIK Bydgoszcz 1:5 (0:3)