Aktualności

BKS Chemik - Olimpia Grudziądz 4:1

• autor: chemikteam, 2009-08-29 19:45

Zwycięstwo na początek.

W rozpoczętych dziś rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej trampkarzy nasz zespół pokonał Olimpię Grudziądz 4:1 (2:1). Oto szczegóły.

Sobota godz. 14:00 rozpoczęcie rozgrywek Ligi Trampkarzy K-P ZPN. Zawody rozpoczęły sie od nagłej zmiany tuż przed meczem, gdyż urazu doznał Oskar Nalaskowski - nie chcąc narażać zawodnika na poważniejszy uraz Oskar mecz oglądał z ławki rezerwowych. Zawody rozpoczęliśmy od szybkich ataków na bramkę przeciwnika wypracowując sobie szereg dogodnych sytuacji do strzelenia bramek: m.in. Tomek, Dama, Zaworek - brakowało szczęścia i dokładności. W 18 min. po fajnej akcji w środkowej części boiska - klepie Damy z Tomkiem ten ten drugi idealnie dogrywa do Dawida Zaworskiemu, któremu nie pozostaje nic innego jak umieszczenie piłki w pustej bramce 1:0. Nie minęła minuta a prowadziliśmy 2:0 - w środku boiska piłkę odzyskuję Filip Kolmajer dogrywa na prawą stronę gdzie Maciek, Zaworek i Dama rozprowadzili obronę przeciwnika - Dama dogrywa do Tomka, który precyzyjnym strzałem pokonuje bramkarza Olimpii po raz drugi. 2:1 zrobiło się po kolejnej naszej akcji - przeciwnik przejął piłkę przed swoim polem karnym wyprowadził kontrę, w której nasze gapiostwo, brak zdecydowania i konsekwencji spowodował, że tracimy bramkę.  Druga połowa rozpoczyna się od mocnego uderzenia. Po wyprowadzeniu piłki z naszej połowy Maciej dogrywa prostopadłym podaniem pomiędzy dwoma obrońcami do wychodzącego na dogodną pozycję Damy, który ogrywa wychodzącego bramkarza i umieszcza piłkę w bramce -  3:1 była to 37 min. Na kolejną bramkę czekaliśmy do 55 minuty kiedy to kolejna dwójkowa akcja Damy z Tomkiem przyniosła kolejnego gola. Reasumując, przez cały mecz mieliśmy przewagę w polu. Zdecydowanie częściej byliśmy przy piłce. Przeprowadziliśmy sporo fajnych akcji, choć w naszych poczynaniach było widać nerwowość - tremę. Szkoda niewykorzystanych dogodnych sytuacji, bo wynik mógłby być okazalszy.

CHEMIK - OLIMPIA 4:1 (2:1)

bramki: 18'  1:0 Dawid Zaworski, 19'  2:0 Tomek Prejs, 33' 2:1, 37'  3:1 Damian Nowak, 55'  4:1 Damian Nowak.

Chemik: Dominik Pruss, Damian Leszczyński ( 55' Adam Pukownik), Piotr Gregorek, Filip Kolmajer, Sebastian Pięta ( 36' Mateusz Krajewski), Karol Szalla, Maciej Dragon ( 40' Oliwer Moranowski), Patryk Zaworski, Damian Nowak, Tomasz Prejs, Dawid zaworski (45' Oskar Siegert).