Facebook

Aktualności

Deszczowa wygrana

• autor: chemikteam, 2012-04-15 21:51

W niedzielnie popołudnie w 19-tej kolejce ligi wojewódzkiej juniorów młodszych pokonaliśmy zespół Olimpii Grudziądz. „Kwiecień plecień”  i tak też było bardziej jesień niż wiosna – zimno i deszczowo. Boisko śliskie jak lodowisko do tego wiatr i to momentami dość silny. W takich warunkach przyszło mam walczyć o kolejne punkty ligowe. W pierwszej połowie jak to w poprzednich meczach bywało mamy więcej z gry, stwarzamy sytuacje pod bramką gospodarzy. Co rusz jesteśmy w okolicach pola karnego grudziądzan – oddajemy strzały, niestety niecelne. W 9 min po dalekim wrzucie z autu Kamila Trzeciaka do piłki dopada Damian Nowak – urywa się atakującemu go obrońcy i strzałem po długim rogu bramki zdobywa pierwszą bramkę. Mamy cały czas przewagę w polu. Olimpia próbuje kontrować a my popełniając błędy dawaliśmy gospodarzom prezenty w postaci dobrych sytuacji lub możliwości wykonywania stały fragmentów gry z bliskich odległości. Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla naszego zespołu to kwestia czasu w 40 min kolejny „prezent” – źle wyprowadzona piłka trafia do zawodnika Olimpii na 14-15m ten oddaje strzał w długi róg bramki – Robert Musiałowski broni, jednak do odbitej przez niego piłki dopada zawodnik gospodarzy i strzela bramkę na 1:1 niemalże równo z gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę. W przerwie trochę nerwowej atmosfery, cierpkich i dobitnych słów. Druga połowa to już skuteczna gra naszego zespołu. W drugiej minucie po przerwie wychodzimy na prowadzenie – fantastycznym strzałem z 25m popisał się Mateusz Krajewski. W 55’ prowadzimy 3:1 po akcji całego zespołu piłkę otrzymuje Karol Bieńkowski, minął dwóch rywali i dograł do wbiegającego w pole bramkowe Olka Kempy, który płaskim strzałem pokonuje bramkarza. W 59’ strzelamy czwartą bramkę – Patryk Zaworski przejmuje w środku piłkę i holuje ją na ok. 20m, oddaje strzał i po rykoszecie piłka po raz czwarty wpada do siatki.

Olimpia – Chemik 1:4 (1:1)

Bramki:

9’ Damian Nowak

40’ Olimpia

42’ Mateusz Krajewski

55’ Aleksander Kempa