Facebook

Aktualności

Chemik Bydgoszcz 2:1 Wda Świecie

• autor: YacubPL, 2011-11-11 14:56

W ostatniej kolejce rundy jesiennej, nasz zespół pokonał Wdę Świecie 2:1. Szczegóły czytaj dalej.

W ostatnim spotkaniu rundy jesiennej podejmowaliśmy zespół Wdy Świecie. Tak jak przewidywaliśmy świecianie przyjechali do Bydgoszczy po punkty, które bez względu na wyniki innych spotkań dawały udział w ósemce na wiosnę. Od początku spotkania bronili się skomasowaną obroną czekając na wyprowadzenie skutecznej kontry. Chemik przystąpił do meczu w nieco nietypowym ustawieniu. To jednak nie wpłynęło na grę Chemika. Od początku kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Nasze akcje nie przynosiły skutku w postaci zdobytej bramki. Presja jaką wywieraliśmy na przeciwników spowodowała, że w 6 min. zdobywamy prowadzenie po samobójczym trafieniu obrońcy Wdy. Przez całą pierwszą połowę mamy przewagę ale nie stwarzamy sobie sytuacji bramkowych. II połowa przebiega podobnie. Mamy przewagę w posiadaniu piłki a Wda ogranicza się do prób wyprowadzenie skutecznego ataku z kontry. W 63 min zdobywamy drugą bramkę po dobrze wykonanym rzucie rożnym najwyżej wyskoczył Maciej Dragon i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Uzyskujemy jeszcze większą przewagę i wydawało się, że kolejne bramki są kwestią czasu. W przeciągu kilku minut mamy trzy stuprocentowe sytuacje. Niestety na naszej drodze stał bramkarz gości i poprzeczka. W 70 min po rzucie rożnym Wda dobywa bramkę i rozpoczyna pogoń za dobrym wynikiem. W ostatnich minutach gra toczy się to pod jedną to pod drugą bramką. Ku naszej radości wynik nie ulega już zmianie, inkasujemy trzy punkty. Teraz już czas na odpoczynek, analizy, wnioski, przemyślenia po zakończonych rozgrywkach oraz CZAS NA NAUKĘ I NADROBIENIE ZALEGŁOŚCI SZKOLNYCH.

Chemik – Wda Świecie 2:1 (1:0)