Facebook

Aktualności

Legia Chełmża - CHEMIK Bydgoszcz 0:4

• autor: YacubPL, 2011-08-21 16:02

Dzisiejszy mecz z Legią Chełmża zakończył się naszym zwycięstwem 0:4. Szczegóły czytaj dalej.

Dzisiaj w samo południe rozpoczęliśmy zmagania w lidze juniorów młodszych. Na zawody udaliśmy się do Chełmży na mecz z Legią . Zespół dla nas nieznany, tylko raz przed laty graliśmy z Legią w rozgrywkach młodzików. W naszym zespole nastąpiło kilka zmian. Do zespołu doszli nowi zawodnicy: Kamil Trzeciak, Szymon Szortyka, Sebastian Popieliński, Olek Kempa, Robert Musiałowski, Krzysztof Twardowski, Karol Bieńkowski, Maciej Pawlak. Z wielkimi nadziejami i nutką niepewności jechaliśmy do Chełmży.

Mecz rozpoczął się od naszych ataków – to prawą, to lewą stroną. Co rusz dochodziliśmy do dogodnych sytuacji, których niestety nie wykorzystaliśmy – strzały niecelne lub na posterunku był dobrze usposobiony bramkarz gospodarzy. Sytuacji było tyle że aby wszystkie je wymienić zbrakło by miejsca na stronie. Czas uciekał a wynik meczu brzmiał cały czas 0:0. Przewaga nasza była tak duża, że Legioniści byli raptem kilka razy na naszej połowie a do pola karnego nie zbliżyli się ani razu. Gdy wydawało się, że remisem zakończy się I połowa, wykonywaliśmy rzut rożny – do doskonale dogranej piłki przez „Kempesa” najwyżej wyskoczył Kamil Trzeciak i pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy dając nam jednobramkowe prowadzenie do przerwy.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił – nasza ogromna przewaga oraz odważniejsza gra gospodarzy, którzy wyprowadzili kilka ciekawych kontrataków. Ku naszej radości wpadły kolejne bramki. W 52’ Olek Kempa przechwycił piłkę na 30m od bramki Legii minął jednego z legionistów i strzałem z ok. 25m pokonał bramkarza. Trzecia bramka padła łupem „Kempesa” – po fajnej akcji Oskara Nalaskowskiego i Kamila Trzeciak ten ostatni dośrodkował w pole karne gdzie precyzyjnym strzałem Olek zdobywa swoją drugą w tym meczu bramkę. Bramkę na 0:4 zdobył Damian Nowak wykorzystując doskonałe dośrodkowanie Szymona Szortyki.

Legia Chełmża – Chemik ProNatura Bydgoszcz 0:4 (0:1)